Особливості надання адміністративних послуг через ЦНАПи Донецької та Луганської областей

22.01.2016

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» від 16 травня 2014 № 523-р (далі — Розпорядження) до Переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг, включені послуги щодо реєстрації (внесення змін до) декларації про початок виконання підготовчих/будівельних робіт, реєстрації (внесення змін до) декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Крім того, згідно з Порядком виконання підготовчих робіт, Порядком виконання будівельних робіт, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих та будівельних робіт», реєстрацію декларації про початок виконання підготовчих і будівельних робіт здійснює територіальний орган Держархбудінспекції за місцезнаходженням об’єкта.

Держархбудінспекція безпосередньо здійснює реєстрацію декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт щодо об’єктів, розміщених на території кількох регіонів або вплив (відповідно до проектної документації) від діяльності яких після прийняття в експлуатацію буде поширюватись на два і більше регіони.

Реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації, відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13
квітня 2014 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів», здійснює територіальний орган Держархбудінспекції за місцезнаходженням об’єкта.

Звертаємо увагу, що надання зазначених адміністративних послуг відповідно до примітки Розпорядження здійснюється через центри надання адміністративних послуг, утворених при Київській міській держадміністрації, міських радах (їх виконавчих органах) населених пунктів, які є адміністративними центрами областей.

Враховуючи, що на даний момент частина території Донецької та Луганської областей (у тому числі міста Донецьк та Луганськ, які є адміністративними центрами областей) не підконтрольні українській владі,
надання адміністративних послуг територіальними органами – структурними підрозділами Держархбудінспекції у вказаних областях здійснюються в порядку частини 8 статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» через центри надання адміністративних послуг утворених в інших районах, містах областей. Зокрема в Донецькій та Луганській областях документи для отримання адміністративних послуг можна подати до наступних Центрів надання адміністративних послуг:

Луганська область

м. Сєвєродонецьк, вул. Леніна, 32а (перший поверх, вхід з непарного боку Радянського проспекту).

м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62 (другий поверх).

Донецька область

м. Артемівськ вул. Артема, 44; вул. Сибірцева, 33.

м. Костянтинівка вул. Леніна, 260 (перший поверх, кабінет 116).

смт. Мангуш (Першотравневий район) вул. Леніна, 72.

смт. Володарське вул. Леніна, 87.

м. Красний Лиман, вул. Фрунзе,46 (перший поверх, кабінет 19).

м. Селидове, вул. Берегова,130.

м. Новогродівка, вул. О.Кошового 46.

м. Волноваха, вул. 1 травня 1 ( перший поверх).

м. Красноармійськ, вул.. Горького 53а; площа Шибанкова, 11 ( четвертий поверх, кабінет 49).

м. Курахове, вул. Плеханова, 2 (перший поверх).

смт. Велика Новосілка, вул. Пушкіна 36 (другий поверх).

м. Димитрів , вул. Артема, 9 (перший поверх, кабінет 15).

м. Вугледар, вул. 30 річчя Перемоги 16.

Крім того, на даний момент готуються та найближчим часом буде підписано угоди про співпрацю з ЦНАПами в м. Маруіполь, Краматорськ, в Першотравнемову районі Донецької області.

 

Джерело: Державна архітектурно-будівельна інспекція України http://www.dabi.gov.ua