В Держархбудінспекції відбулась нарада щодо прийняття в експлуатацію складних об’єктів будівництва

22.01.2016

22 січня в приміщенні Держархбудінспекції України відбулась виробнича нарада щодо вдосконалення роботи пов’язаної з прийняттям в експлуатацію об’єктів IV-V категорії складності.

В нараді взяли участь перший заступник голови ДАБІ Валерій Філончук, керівники структурних підрозділів центрального апарату Інспекції та головні інспектори будівельного нагляду з усіх регіонів України.

Мета наради – забезпечити єдині підходи та алгоритми дій під час огляду об’єктів IV-Vкатегорії складності та складення довідки про готовність даних об’єктів до експлуатації.

Наголошено на недопустимості подання неправомірних вимог з боку інспекторів до замовників будівництва. В той же час слід забезпечити ретельний контроль за дотриманням забудовником державних будівельних норм та стандартів. Прийняті в експлуатацію об’єкти мусять бути, передусім, надійними та безпечними.

Під час наради учасники особливу увагу приділили обговоренню питання доступності об’єктів для маломобільних груп населення. Забезпечення новобудов пандусами та з’їздами є невід’ємною умовою прийняття їх в експлуатацію. Керівництво Держархбудінспекції також акцентувало увагу на необхідності ретельного огляду технічно складних об’єктів, зокрема, АЗС.

Головним державним інспекторам, які здійснюють огляд об’єктів на місцях, надані детальні інструкції та вказівки щодо подальшої роботи. Вони ґрунтуються на уніфікованих підходах, чіткому дотриманні містобудівних норм і стандартів та відповідальності за надійність новобуду як з боку інспектора, так і з боку замовника будівництва.

 

Джерело: Державна архітектурно-будівельна інспекція України http://www.dabi.gov.ua